Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K

DJI Ronin S
20 listopada 2023
Zestaw baterii Newell LP-E6 [4 szt]
20 listopada 2023
Show all

Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K

Od: 200,00 

Blackmagic Cinema Camera 6K to najwyższej jakości cyfrowa kamera filmowa, która rejestruje precyzyjne odcienie skóry i nasycone, organiczne kolory. Ma bardzo duży, pełnoklatkowy sensor 24 x 36 mm 6K z szerokim zakresem dynamiki, wszechstronne mocowanie L-Mount oraz wbudowany, optyczny filtr dolnoprzepustowy, specjalnie zaprojektowany tak, by pasował do sensora. Kamera oferuje także nośnik CFexpress i jest kompatybilna z akcesoriami Pocket Cinema Camera. Podczas pracy zdalnej i w chmurze nagrywa w tym samym czasie Blackmagic RAW o dużej głębi bitowej oraz pliki proxy H.264. Nie ma drugiej tak poręcznej kamery, o tak zaawansowanej technologii i takiej jakości obrazu!

Blackmagic Cinema Camera 6K posiada profesjonalne funkcje potrzebne do kręcenia filmów fabularnych, dokumentalnych i programów telewizyjnych. Teraz jednak można ich użyć do tworzenia kinowych treści do mediów społecznościowych, filmów na YouTube i nie tylko. Oferuje te same funkcje, co wysokiej klasy cyfrowe kamery filmowe. Pozwala uchwycić głębsze kolory, większą szczegółowość obrazu i szerszy zakres dynamiki pomiędzy najjaśniejszymi podświetleniami i najgłębszymi cieniami. To dlatego filmy fabularne wyglądają tak niesamowicie, a teraz możesz uzyskać te same, wysokiej klasy wartości produkcyjne dla każdego rodzaju pracy. Wyobraź sobie tworzenie wielkoformatowych filmów cyfrowych podczas pracy przy niskobudżetowych, niezależnych projektach, reklamach telewizyjnych lub produkcjach korporacyjnych.

Blackmagic Cinema Camera 6K posiada bardzo duży, pełnoklatkowy sensor o natywnej rozdzielczości 6048 x 4032. Jest niemal trzy razy większy niż sensor Super 35 i umożliwia filmowanie z płytką głębią ostrości i obiektywami anamorficznymi bez przycinania, zapewniając prawdziwie kinowy wygląd. Czy w pełnym słońcu, czy prawie bez światła, 13-stopniowy zakres dynamiki z podwójnym natywnym ISO do 25 600 zapewnia wspaniałe, niskoszumowe obrazy w każdych warunkach oświetleniowych. Ponadto można filmować nawet do 36 kl./s w pełnej rozdzielczości sensora lub 120 kl./s w trybie okienkowym. Ten niesamowity sensor w połączeniu z kolorymetrią Blackmagic oferuje tę samą technologię obrazowania co najdroższe cyfrowe kamery filmowe.

Duży, pełnoklatkowy sensor Blackmagic Cinema Camera 6K umożliwia pracę z wieloma formatami filmowymi i współczynnikami proporcji bez uszczerbku na jakości. Wykorzystując całą powierzchnię sensora uzyskujesz wyjątkowy materiał Open Gate 3:2, co pozwala na przekadrowanie ujęć w postprodukcji. Duży sensor oznacza możliwość pracy z prawdziwym anamorficznym formatem 6:5 bez przycinania, dzięki czemu panoramiczne, kinowe obrazy mają więcej szczegółów i większą rozdzielczość niż było to wcześniej możliwe. Można nawet użyć klasycznego trybu okienkowego Super 35 w sensorze, by natychmiast stworzyć zbliżenia ujęć, które idealnie pasują do materiału Open Gate. Wszystko to pozwala na tworzenie wyjątkowych kinowych treści w najlepszej jakości.

Blackmagic Cinema Camera 6K posiada zaawansowane mocowanie obiektywu L-Mount zaprojektowane do obsługi pełnoklatkowych sensorów i zapewniające kompatybilność z nowymi i klasycznymi obiektywami. Mocowanie L-Mount ma dużą średnicę 51,6 mm i współpracuje z najnowszymi pełnoklatkowymi obiektywami takich producentów jak Leica, Panasonic i Sigma. Ponadto bardzo mała głębokość osadzenia kołnierza wynosząca 20 mm oznacza, że z łatwością można dodać adaptery dla różnego rodzaju mocowań obiektywów, nie niszcząc przy tym jakości obrazu. Wyobraź sobie korzystanie z nowoczesnego, bardzo szybkiego obiektywu w celu uzyskania ostrych, precyzyjnych zdjęć w jednym ujęciu, a następnie kręcenie dramatu kostiumowego klasycznym obiektywem fotograficznym. L-Mount to jedno mocowanie, które jest kompatybilne z dowolnym obiektywem, oferując nieskończone możliwości twórcze!

Odległość między najjaśniejszymi i najciemniejszymi partiami obrazu nazywana jest zakresem dynamiki i mierzona jest w stopniach. Blackmagic Cinema Camera 6K ma niewiarygodny, 13‑stopniowy zakres dynamiki, zachowując więcej szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu niż zwykłe kamery. To pozwala ustawić ekspozycję dla sceny w pomieszczeniu, np. kawiarni i zachować przy tym szczegóły jasnego światła wpadającego przez okno z zewnątrz. Zapewnia też więcej kolorów niż standardowa przestrzeń barw DCI-P3 używana w filmach fabularnych. Ponadto do kamery dołączone jest DaVinci Resolve Studio, oferując pełną swobodę twórczą z regulacją ekspozycji i kontrolą odzyskiwania podczas korekcji barwnej.

W cyfrowym filmie ISO jest miarą czułości sensora obrazu na światło. Im wyższe ISO, tym większa czułość na światło. Umożliwia to filmowanie w naturalnym świetle, nawet w nocy! Blackmagic Cinema Camera 6K ma podwójne natywne ISO do 25 600, więc jest zoptymalizowana pod kątem minimalizacji ziarna i szumów na obrazach, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego zakresu dynamiki. Natywne ISO 400 jest idealne do scen z oświetleniem na planie zdjęciowym. Dodatkowe wysokie bazowe ISO 3200 jest świetne podczas filmowania w słabo oświetlonych miejscach. Wzmocnienie jest ustawiane automatycznie podczas regulacji ustawień ISO, więc łatwo jest robić wspaniałe ujęcia, gdy nie ma czasu na ustawianie świateł.

Blackmagic Cinema Camera 6K może filmować we wszystkich standardowych rozdzielczościach i klatkażu od HD do DCI 4K, a nawet 6K. Zdjęcia można wykonywać z rozdzielczością 24,6 megapiksela. Blackmagic Cinema Camera 6K może nagrywać nawet do 36 kl./s przy rozdzielczości 6048 x 4032 3:2 Open Gate lub 60 kl./s przy 6048 x 2520 2.4:1 i 60 kl./s przy 4096 x 2160 4K DCI. Wyższy klatkaż można uzyskać, przycinając sensor i filmując do 100 kl./s przy 2112 x 1184 Super 16. Pozwala też pracować w 6:5 ze znacznie wyższą rozdzielczością niż inne kamery, używając obiektywów anamorficznych w 4.8K 24 kl./s przy 4832 x 4032, a nawet 120 kl./s w 1080HD! Z Blackmagic Cinema Camera 6K zawsze będziesz mógł filmować w rozdzielczości odpowiedniej dla danego zlecenia.

Elegancka konstrukcja Blackmagic Cinema Camera 6K mieści w sobie niesamowitą liczbę wysokiej klasy funkcji cyfrowego filmu w miniaturowym, poręcznym korpusie wzorowanym na Pocket Cinema Camera. Wykonana z lekkiego karbonowego kompozytu z poliwęglanu posiada wielofunkcyjny uchwyt z wszystkimi elementami sterującymi do nagrywania, ISO, balansu bieli i kąta migawki w zasięgu ręki. Sensor tej zaawansowanej cyfrowej kamery filmowej zaprojektowano tak, aby zredukować szum termiczny, pozwalając uzyskać czystsze cienie i wyższe ISO. Ponadto duży 5″ LCD umożliwia uzyskanie idealnej ostrości w rozdzielczości 6K. Oferuje też wyjmowaną komorę akumulatora, 4 odporne na wstrząsy mikrofony, wytrzymałe mocowanie obiektywu i wbudowany głośnik.

Wielofunkcyjny, ergonomiczny uchwyt sprawia, że ważne funkcje, takie jak ISO, balans bieli i migawka znajdują się w zasięgu ręki. Pod palcem wskazującym jest nawet pokrętło przewijania do szybkiej regulacji przysłony. Dodatkowe elementy sterujące wykraczają poza te, które można znaleźć w lustrzankach cyfrowych. Nie musisz przeszukiwać menu na małym ekranie, aby znaleźć daną funkcję. Blackmagic Cinema Camera 6K ma łatwo dostępne przyciski filmowania i fotografowania umieszczone dokładnie tam, gdzie trzeba, w tym konfigurowalne klawisze funkcyjne m.in. dla klatkażu, zoomu ostrości, fałszywego koloru i nie tylko.

Teraz z łatwością można tworzyć kinowe treści na TikTok, YouTube Shorts i nie tylko! Wystarczy obrócić Blackmagic Cinema Camera 6K, aby filmować w pionowych formatach, takich jak 9:16 i 4:5. Ekranowy wyświetlacz HUD obraca się, dzięki czemu najważniejsze informacje, takie jak klatkaż, kąt otwarcia migawki i linie kadru są łatwo widoczne, nawet gdy kamera jest odwrócona do góry nogami. Można nawet włączyć linie kadru, aby ważne szczegóły pozostały w kadrze dla różnych proporcji obrazu. Przy importowaniu plików do DaVinci Resolve klipy są automatycznie oznaczane jako pionowe, dzięki czemu są poprawnie wyświetlane na osi czasu. Po zakończeniu projektu można go łatwo przesłać na swój kanał dzięki bezpośredniemu eksportowi do TikTok i YouTube.

Blackmagic Cinema Camera nagrywa w Blackmagic RAW, aby zachować kontrolę nad szczegółami, ekspozycją i kolorem podczas postprodukcji. Ponadto nagrywa pliki proxy HD H.264 w czasie rzeczywistym, ułatwiając udostępnianie multimediów na całym świecie w ciągu kilku minut. Blackmagic RAW jest wysoce zoptymalizowany, wielowątkowy, działa na wielu rdzeniach CPU i jest też akcelerowany przez GPU do pracy z Apple Metal, CUDA i OpenCL. Oznacza to, że obrazy zachowują bezprecedensową rozdzielczość i jakość dla koloru, kluczowania, kompozytowania, przekadrowania, stabilizacji i śledzenia w HD, 4K lub 6K. Pliki multimedialne działają we wszystkich systemach operacyjnych. Ponadto można formatować karty pamięci i dyski w systemie HFS+ dla Mac i ExFAT dla Windows.

Blackmagic Cinema Camera 6K ma wbudowaną nagrywarkę kart CFexpress i port USB typu C do nagrywania bezpośrednio na zewnętrzne dyski flash lub SSD. Karty CFexpress są znacznie trwalsze i szybsze niż nawet starsze nośniki, więc idealnie nadają się do nagrywania pełnej rozdzielczości, 12-bitowych plików Blackmagic RAW. Wyobraź sobie ponad godzinę zdjęć w pełnej rozdzielczości 6K na jednej karcie CFexpress 256 GB. Bardzo szybkie karty CFexpress można włożyć do komputera i rozpocząć montaż bezpośrednio z nich z pomocą dołączonego oprogramowania DaVinci Resolve.

Blackmagic RAW to nowy, rewolucyjny format zaprojektowany, aby przechwycić i utrwalić jakość danych z sensora kamery. Blackmagic RAW eliminuje problemy z jakością, pozwalając uzyskać niesamowite obrazy o niewiarygodnej szczegółowości i kolorach w całym procesie produkcyjnym, od kamery po montaż, kolor i mastering. Zapisuje też ustawienia kamery w metadanych, umożliwiając ustawienie ISO, balansu bieli i ekspozycji w kamerze lub ich późniejsze nadpisanie podczas montażu, bez utraty jakości. Pliki Blackmagic RAW są również małe i szybkie, co ułatwia pracę z nimi. Tylko Blackmagic RAW oferuje najwyższą jakość, najmniejsze pliki i najszybsze reakcje.

Blackmagic Cinema Camera 6K posiada duży, jasny 5″ ekran dotykowy HDR, który ułatwia kadrowanie ujęć i precyzyjne ustawianie ostrości bez względu na warunki. Nie musisz więc nosić ze sobą zewnętrznego monitora. Nakładki ekranowe pokazują stan i parametry zapisu, histogram, wskaźniki focus peaking, poziomy, linie kadru i wiele innych. Możesz szybko zastosować LUTy 3D do monitorowania ujęć z pożądanym kolorem i wyglądem. Monitor LCD da się odchylić nawet o 180 stopni do góry na płasko lub 47 stopni do dołu, co ułatwia monitorowanie ujęć z dowolnej pozycji. Ponadto wyświetlacz HDR ma jasność 1500 nitów, idealną do kadrowania ujęć nawet w pełnym słońcu.

Duży ekran dotykowy LCD wyświetla najważniejsze informacje na wyświetlaczu przeziernym (HUD) i umożliwia dostęp do menu ustawień kamery. HUD pozwala za pomocą jednego dotknięcia zobaczyć i dostosować ustawienia, takie jak klatkaż, przysłona, kod czasowy, kąt migawki, balans bieli, ISO, poziomy dźwięku i inne. Możesz wyświetlić lub ukryć HUD, przesuwając palcem w górę lub w dół. Dostosowuj ustawienia, takie jak balans bieli, dotykając wskaźnika WB lub zmień poziomy dźwięku, dotykając mierników dźwięku. Wszystko jest interaktywne. Dotykając dowolnej pozycji możesz natychmiast zmienić jej ustawienia bez konieczności przeszukiwania złożonego menu, a także uzyskać dostęp do ustawień, takich jak cyfrowy klaps, aby szybko dodać metadane do każdego ujęcia.

Blackmagic OS to zaawansowany, intuicyjny i przyjazny dla użytkownika system operacyjny kamery oparty na najnowszej technologii. Blackmagic OS jest prawdziwie nowoczesny. Wszystkie funkcje kamery działają niezależnie, zapewniając płynniejsze sterowanie. Kamera włącza się praktycznie natychmiast. Ma te same elementy sterujące i menu jak inne kamery Blackmagic Design, umożliwiając łatwą zmianę kamer na planie. Proste gesty stukania i przesuwania interfejsu pozwalają dostosować ustawienia, dodać metadane i wyświetlić stan nagrywania. Daje to pełną kontrolę nad zaawansowanymi funkcjami kamery, takimi jak ekranowe narzędzia do ustawiania ostrości i ekspozycji, LUTy 3D, HDR, wprowadzanie metadanych, kod czasowy, ustawienia Blackmagic RAW i nie tylko.

Blackmagic Cinema Camera 6K ma tę samą kolorymetrię 5 generacji co wysokiej klasy URSA Mini Pro 12K, zapewniając jeszcze lepszą jakość obrazu z zachwycającymi, dokładnymi odcieniami skóry i wiernymi kolorami w każdym ujęciu. Nowa, dynamiczna 12-bitowa krzywa gammy przechwytuje większą ilość danych kolorystycznych w podświetleniach i cieniach, zapewniając lepszy wygląd obrazów. Kolorymetria obsługuje też złożone przetwarzanie obrazu Blackmagic RAW, dzięki czemu dane o kolorze i zakresie dynamiki z sensora są zachowywane w postaci metadanych, które można wykorzystać w postprodukcji. Oznacza to, że otrzymujesz obrazy, które w naturalny, filmowy sposób reagują na korekcję kolorów w postprodukcji w DaVinci Resolve.

Choć mała i przenośna, kamera Blackmagic Cinema Camera 6K posiada szeroką gamę połączeń dla audio, monitoringu, zasilania i innych. Posiada pełnowymiarowe złącze HDMI do monitorowania z obsługą HDR i czystego 10-bitowego sygnału wyjściowego. Pozwala podłączyć wyświetlacz HDMI w celu monitorowania obrazu na planie, a opcjonalne nakładki pokazują najważniejsze informacje i stan kamery. Są też złącza mini XLR z zasilaniem fantomowym 48V do podłączenia profesjonalnych mikrofonów, wejście mikrofonowe 3,5 mm kamery, złącze słuchawkowe i profesjonalne blokowane złącze zasilania DC. Złącze USB typu C pozwala na podłączenie i nagrywanie bezpośrednio na dysk.

Dzięki wbudowanemu profesjonalnemu, wysokiej jakości nagrywaniu dźwięku już nigdy nie będziesz musiał nosić ze sobą osobnego rejestratora dźwięku. Blackmagic Cinema Camera posiada 2 wejścia mini XLR z zasilaniem fantomowym 48 V do podłączenia profesjonalnych mikrofonów, takich jak mikrofony krawatowe i boom. Te złącza mini XLR pozwalają na nagrywanie 2 oddzielnych ścieżek audio przy użyciu 2 mikrofonów, bez zewnętrznego miksera. Cztery wbudowane mikrofony charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem szumu bazowego i są odporne na wstrząsy i wiatr, zapewniając doskonały dźwięk w każdym miejscu. Jest też wejście audio 3,5 mm do podłączenia mikrofonów kamer oraz wbudowany głośnik do odtwarzania i wtyk słuchawkowy jack 3,5 mm.

Cyfrowe kamery filmowe rejestrują logarytmiczną przestrzeń barw, aby zachować zakres dynamiki, co przydaje się później w postprodukcji. Jednak na monitorze mogą wyglądać na płaskie i wyprane z kolorów. LUTy 3D rozwiązują ten problem, pozwalając zastosować „wygląd” na monitorze, aby uzyskać wyobrażenie o końcowym wyglądzie obrazów podczas montażu. LUTy mogą być stosowane tymczasowo tylko do monitorowania lub zapisane w plikach Blackmagic RAW do wykorzystania w postprodukcji. Blackmagic Cinema Camera 6K obsługuje standardowe w branży 17- i 33-punktowe pliki LUT 3D lub pozwala pracować z wbudowanymi LUTami, takimi jak Extended Video, Film to Video, Film to Rec.2020 i nie tylko.

Oprócz nagrywania wideo Blackmagic Cinema Camera 6K może wykonywać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk przechwytywania kadru, aby wykonać zdjęcia o rozdzielczości 24,6 megapikseli. Są one zapisywane jako Blackmagic RAW, zapewniając bardzo wysoką jakość obrazu, idealną do wykonywania wysokiej rozdzielczości, profesjonalnych odbitek lub dokonywania montażu w DaVinci Resolve. Wykonywanie zdjęć jest świetne do śledzenia ciągłości pomiędzy ujęciami lub do udostępniania obrazów do akceptacji przez klientów nieobecnych na planie.

Jeśli umieszczasz kamerę na końcu żurawia lub w innym trudno dostępnym miejscu, możesz uzyskać pełną kontrolę przez Bluetooth z nawet 10 metrów. Aplikację Blackmagic Camera Control można pobrać na iPada lub skorzystać z aplikacji innych firm, takich jak Bluetooth+ lub tRigger na urządzeniach z systemem iOS lub Android. Darmowy pakiet SDK dla deweloperów z przykładowym kodem, dostępny na stronie Blackmagic Design, pozwala tworzyć własne rozwiązania zdalnego sterowania kamerą i cyfrowymi kartami. Stwórz aplikację, która może blokować synchronizację kodu czasowego i uruchamiać nagrywanie na wszystkich kamerach jednocześnie. Możliwości są nieograniczone.

 

 

 

Zarezerwuj:

Kategoria:
Informacje dodatkowe
Waga 0,898 kg
Wymiary 17,8 × 10,2 × 9,7 cm