Sony PXW-Z190

Blackmagic Design Video Assist 4K
16 stycznia 2019
Telewizor Samsung 65″ UHD 4K Smart TV
16 stycznia 2019
Show all

Sony PXW-Z190

Od: 300,00 

Sony PXW-Z190 to profesjonalna kamera video, która oferuje wysoką jakość obrazu i zaawansowane funkcje dla filmowców i producentów treści. Kamera posiada trzy matryce CMOS Exmor R o rozdzielczości 4K, które gwarantują wyjątkową ostrość, szczegółowość i szeroką gamę kolorów.

Kamera posiada również szeroki zakres ustawień parametrów, takich jak przysłona, czas otwarcia migawki, balans bieli i wiele innych, co umożliwia operatorom pełną kontrolę nad obrazem. Możliwość nagrywania w trybie „Slow & Quick Motion” pozwala na tworzenie efektów slow-motion i szybkich sekwencji.

Dodatkowo, PXW-Z190 jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji, takich jak wbudowany filtr ND, wbudowany mikrofon stereo, wejście XLR dla zewnętrznego dźwięku, interfejsy HDMI i 3G-SDI, a także obsługę funkcji streamingowej i zdalnego sterowania.

W sumie, Sony PXW-Z190 to zaawansowana kamera video, która oferuje wysoką jakość obrazu, elastyczność w nagrywaniu i szeroki zakres funkcji, spełniając potrzeby profesjonalnych filmowców i producentów treści.

Ten niezwykle wszechstronny model z nowym przetwornikiem 3CMOS typu 1/3″ będzie optymalnym wyborem w szerokim zakresie produkcji 4K i HD realizowanych z użyciem jednej kamery. Duży, 25-krotny zoom i trzy niezależne pierścienie regulacyjne na obiektywie zapewniają ostry obraz 4K w praktycznie każdym zastosowaniu profesjonalnym. Dzięki systemowi AF z zaawansowaną funkcją rozpoznawania twarzy oraz opracowanemu przez Sony, unikatowemu filtrowi ND o zmiennej gęstości optycznej filmowanie znakomitego materiału odbywa się bez niepotrzebnego stresu.

System organizacji pracy Instant HDR pozwala szybko, bez dodatkowych korekt kolorystyki dostarczyć znakomity materiał. Dzięki dwóm stopkom MI możliwe jest równoczesne używanie mikrofonu bezprzewodowego i lampy wideo. W razie potrzeby z łatwością można uaktywnić zaawansowane funkcje sieciowe.

Dzięki solidnej konstrukcji i wykonaniu kamera okaże się niezawodnym narzędziem, zwłaszcza że układ jej elementów sterujących będzie dobrze znany użytkownikom innych produktów Sony. Użytkownik ma do wyboru szereg formatów zapisu, jak XAVC-Long, DVCAM, MPEG HD422 / MPEG HD* i Proxy 1080i. Użycie kamery w każdym systemie organizacji pracy ułatwiają ponadto dwa gniazda na karty SD, wyjście 3G-SDI i złącze zdalnego sterowania.

PXW-Z190 to pierwszy na świecie kamkorder profesjonalny z przetwornikiem obrazu 4K (QFHD) typu 1/3″. Do rejestracji składowej czerwonej, zielonej i niebieskiej — z szybkością do 60 kl./s — służą niezależne przetworniki Exmor RTM o rozdzielczości 3840 x 2160. Daje to możliwość zapisu materiału HD 4:2:2 10 bitów ze szczegółami i fakturami, jakich nie uchwyci żaden przetwornik obrazu HD.

Kamkorder PXW-Z190 jest wyposażony w profesjonalny obiektyw zmiennoogniskowy z 25-krotnym zoomem, pokrywający ogniskowe z zakresu od 28,8 do 720 mm (w przeliczeniu na format 35 mm). Ponieważ na obiektywie typu 1/3 cala znajdują się trzy niezależne pierścienie regulacyjne, ostrość, zbliżenie i przysłonę można nastawiać ręcznie, co ułatwia i przyspiesza regulacje. Funkcja Digital Extender pozwala powiększyć obraz do odpowiednika 50-krotnego zoomu przy zachowaniu rozdzielczości Full HD.

Kamkorder PXW-Z190 jest wyposażony w nowo opracowany system AF z funkcją rozpoznawania twarzy. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby jej pracy: „AF priorytet twarzy” i „AF tylko twarz”. Wystarczy zadbać, by filmowana osoba znajdowała się w kadrze, a kamkorder PXW-Z190 będzie precyzyjnie utrzymywał na niej ostrość — niezależnie od wybranego kąta ujęcia.

Przełomowe osiągnięcie Sony, jakim jest umieszczenie elektronicznego filtra ND o zmiennej gęstości optycznej w korpusie kamkordera, umożliwia sprawne filmowanie w ruchu. Użytkownik modelu PXW-Z190 może bez obaw wyjść z cienistego wnętrza na pełne słońce. W przeciwieństwie do konwencjonalnych, optycznych filtrów ND regulacja elektronicznego filtra w kamkorderze PXW-Z190 odbywa się bezstopniowo, w zakresie od 1/4ND do 1/128ND, i może przebiegać w pełni automatycznie. Pozwala to użytkownikowi ręcznie regulować głębię ostrości pierścieniem przysłony na obiektywie, podczas gdy kamera PXW-Z190 samoczynnie utrzymuje stałą ekspozycję, bez zmieniania wzmocnienia ani czasu otwarcia migawki.

Możliwa jest rejestracja, edycja i oglądanie materiału HDR w formacie HLG, bez potrzeby dodatkowego korygowania kolorystyki. Ponieważ serwisy z płatnymi treściami coraz częściej wybierają format HDR, kamkorder PXW-Z190 może pracować w trybie Hybrid Log-Gamma (HLG), pozwalającym wykorzystać nagrania w systemach opartych na plikach i uzyskać obraz w jakości HDR. Ten prosty system organizacji pracy daje możliwość rejestracji, edycji i oglądania materiału HDR w formacie HLG, bez poświęcania dużej ilości czasu na postprodukcję i dodatkowe korygowanie kolorystyki.

Stopka MI zapewnia sygnały sterujące i włączanie/wyłączanie współpracujących z nią akcesoriów Sony. Aby zwiększyć funkcjonalność, odpowiednie złącza umieszczono z przodu i z tyłu kamery. Stopka pozwala na przykład na równoczesną instalację i obsługę systemu mikrofonu bezprzewodowego Sony UWP-D11 / UWP-D12 oraz lampy HVL-LBPC.* Brak przewodów eliminuje ryzyko ich przypadkowego odłączenia. *Akcesoria są sprzedawane oddzielnie. Lampa HVL-LBPC nie pobiera energii z kamkordera PXW-Z190.

Kamkorder PXW-Z190 pozwala na nagrywanie czterech kanałów dźwięku, a dwa niezależne pokrętła regulacji poziomu zapewniają dokładną kontrolę nad zewnętrznymi źródłami, w tym mikrofonem zainstalowanym w stopce.

Kamkorder jest wyposażony w dwa gniazda na karty pamięci SD. Daje to możliwość zapisu w trybie równoczesnym (Simul), naprzemiennym (Relay) lub kopii zapasowej (Back up). Tryb Simul, pozwalający na równoczesny zapis na dwie karty pamięci, idealnie sprawdza się w zastosowaniach archiwalnych. Tryb Relay umożliwia wydłużenie czasu nagrywania poprzez automatyczne przełączenie zapisu na drugi nośnik po wykorzystaniu pojemności pierwszego. W trybie Back up użytkownik kamkordera PXW-Z190 może skonfigurować działanie dwóch przycisków rozpoczynania/zatrzymywania nagrywania (jednego na uchwycie i jednego na korpusie) w taki sposób, aby w trybie Simul niezależnie rozpoczynać i zatrzymywać nagrywanie na poszczególne karty pamięci.* *Nagrywanie w trybach Simul i Back-up jest możliwe tylko przy pracy w rozdzielczości HD.

Kamkorder PXW-Z190 standardowo współpracuje z sieciami Wi-Fi 5 GHz oraz 2,4 GHz: wystarczy go włączyć i zalogować się do preferowanej sieci. Po zainstalowaniu w smartfonie bezpłatnej aplikacji „Content Browser Mobile” można zdalnie regulować przysłonę, zoom, balans bieli i inne ustawienia. W przypadku smartfonów z technologią NFC możliwe jest ponadto uwierzytelnianie jednym dotknięciem.

Kamkorder PXW-Z190 obsługuje różne formaty, przez co zapewnia elastyczność w produkcji.

Format XAVC, oparty na standardzie H.264, wyróżnia się wyjątkowo stabilną i efektywną kompresją. W formacie XAVC Long GOP kompresji poddawanych jest wiele kolejnych klatek. Uzyskiwane dzięki temu zmniejszenie objętości plików oznacza potencjalnie szybsze pobieranie i montaż, a także mniejsze wydatki na nośniki nagrań. Do zdjęć w rozdzielczości HD wykorzystywany jest kodek XAVC z 10-bitowym próbkowaniem, które zapewnia wysoką rozdzielczość nagrań i bogate przejścia tonalne.

Wysokiej jakości format MPEG HD422 50 Mb/s jest w pełni zgodny z najnowszymi zaleceniami Europejskiej Unii Nadawców (EBU) dotyczącymi długich produkcji telewizyjnych i powszechnie używany przez stacje telewizyjne oraz studia produkcyjne. Możliwość nagrywania w tym formacie sprawia, że kamkorder PXW-Z190 jest bardzo wszechstronny i stanowi doskonały wybór dla reportera oraz producenta filmów dokumentalnych.

* Wymagane jest wewnętrzne oprogramowanie w wersji 2.0 oraz płatna licencja rozszerzająca CBKZ-SLMP.

Wiele stacji telewizyjnych i firm producenckich nadal korzysta ze sprawdzonego formatu DVCAM. Obsługuje go również kamkorder PXW-Z190 — wystarczy zmienić położenie przełącznika.

Zarezerwuj:

Kategoria:
Informacje dodatkowe
Waga 2,3 kg
Wymiary 41,97 × 20,20 × 19 cm