Zawiesie czarne Steelflex 4m/2t
20 listopada 2023
DJI Mini 3 Pro
20 listopada 2023
Show all

Sony A7R V

Od: 200,00 

Aparat α7R V jest wyposażony w nowy, dedykowany procesor SI (sztucznej inteligencji). Znacznie poprawia on rozpoznawanie obiektów i zapewnia niezwykłą jakość i rozdzielczość fotografii.

Aparat α7R V rozpoznaje ruch z użyciem danych o kształtach obiektu. O 60% lepiej rozpoznaje oczy ludzkie1. Szacowanie postawy człowieka wykorzystuje wyuczone kształty i postawy ludzi, aby dokładnie rozpoznawać nie tylko oczy, ale też pozycję ciała i głowy. Pozwala to na przykład nastawiać i śledzić ostrość, gdy obiekt jest odwrócony od aparatu lub nosi maskę.

Oprócz ludzi, zwierząt i ptaków aparat rozpoznaje teraz owady, samochody, pociągi i samoloty2, łatwiej jest więc uzyskać udane fotografie i ujęcia filmowe. Wprowadzono również możliwość rozpoznawania nie tylko oczu człowieka, zwierzęcia lub ptaka (Real-time Eye AF), lecz także głowy i tułowia.

Rozwój sztucznej inteligencji w aparacie α7R V wpłynął na funkcję AWB. Procesor SI uzupełnia obecnie czujnik światła widzialnego i podczerwieni z przodu aparatu, aby zwiększyć dokładność balansu bieli w trudnych warunkach, na przykład gdy obiekt znajduje się w cieniu.

Wykonany w technologii BSI przetwornik cechuje się niższym poziomem szumów. Wykorzystano w nim szereg rozwiązań firmy Sony, takich jak usunięte przerwy między mikrosoczewkami, powłoka AR (przeciwodblaskowa) i brak optycznego filtra dolnoprzepustowego.

Nowy procesor BIONZ XR ma nawet ośmiokrotnie większą moc obliczeniową niż jego poprzednik3. Może dzięki temu przetwarzać olbrzymie ilości danych, zmniejszając opóźnienia i znacznie zwiększając wydajność aparatu podczas fotografowania i filmowania.

Najnowszy procesor BIONZ XR zapewnia jeszcze dokładniejszą kontrolę nad ekspozycją i dokładność odwzorowania barw. Nowy algorytm AE pozwala wykrywać obszary karnacji na twarzach i sterować ekspozycją podczas fotografowania i filmowania.

Aparat α7R V obsługuje obrazy w bezstratnym formacie RAW, w trzech rozmiarach: L (60M), M (26M) i S (15M). W przypadku ustawień M i S obrazy rejestrowane w trybie pełnoklatkowym i APS-C mają jednakową rozdzielczość, co ułatwia postprodukcję.

Korpus α7R V jako pierwszy w rodzinie α zapewnia stabilizację będącą odpowiednikiem 8 stopni przysłony4. Pozwala to wydłużyć czas otwarcia migawki podczas zdjęć wnętrz lub scen nocnych, gdy użytkownik nie chce zwiększać czułości.

Nowy algorytm stabilizacji zapewnia wykrywanie i sterowanie z dokładnością do jednego piksela. Pozwala to w pełni wykorzystać potencjał 61,0-megapikselowej5 matrycy i ukazać najdrobniejsze szczegóły obiektu.

Funkcja „Twórczy wygląd” zapewnia 10 wstępnie zdefiniowanych ustawień, które pozwalają nadawać rejestrowanym zdjęciom i filmom różne „wyglądy”. Ustawienia te można wykorzystywać bezpośrednio lub dostosowywać do własnych potrzeb.

Funkcja Pixel Shift Multi Shooting wykorzystuje precyzję wbudowanego w korpus systemu stabilizacji obrazu. Rejestruje do 16 obrazów przesuniętych o piksel w celu ich połączenia na komputerze w jedno zdjęcie o olbrzymiej rozdzielczości. W trakcie łączenia program komputerowy może wykryć i skompensować nawet najmniejsze przemieszczenia — do jednego piksela.

Zarezerwuj:

Kategoria:
Informacje dodatkowe
Waga 0,638 kg
Wymiary 8,24 × 13,13 × 9,69 cm